Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ayabie

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Sayuri

Sayuri


Numarul mesajelor : 35
Varsta : 32
Localizare : Majestical Parade
Stare de spirit : happy
Data de inscriere : 2009-04-05

Ayabie Empty
PostSubject: Ayabie   Ayabie Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 7:36 pm

Ayabie a fost formata in primvara anului 2004 de catre fostii membri ai formatiei Hinawana: Ryōhei, Takehito si Intetsu cu Aoi[Ex-MASK, Ex-Cynical Biscuit].
Pe 8 mai 2004, Ayabie au sustinut primul lor concet live la Takadanobaba AREA. Primul lor single, Heien No Ato, Ame, a fost distibuit la acet live. Urmand apoi single-lul Romancer care a fost limitat la 1000 de copii.
Albumul de debut al trupei a fost scos pe 21 martie 2005 si a fost intitulat Ayabie Sokukan Ongenshū. Acesta include un DVD care contine PV lor inregistrate pana atunci. Trupa, care avusese pana atunci doar support drummers, si-a gasit in sfarsit un tobosar permanent cand Kenzo s-a alaturat lor mai tarziu in acel an.
In iunie 2006, Ayabie au avut primul lor concert in Europa. In august, Ryōhei a parasit trupa definitiv, din cauza faptului ca nu ii placea viitorul trupei[din cate am mai aflat si se mai zice este vorba si de un conflict intre el si Yumehito]. Dupa ce a plecat si-a infiintat propria trupa, Megamasso. 3 luni mai tarziu Yumehito a devenit cel mai nou membru al formatiei. In 2007 trupa s-a intors in Europa si au scos mini albumul Ecumenical, impreuna cu multe single-uri.


Membri

Ayabie Aoi
Name:Aoi [葵]
Real Name:Satou Shinobu (佐藤忍)
Blood type: A
Birthday: April fools (April 1st) 1985 [24 years]
Sign: Aries
Height: 5'6" [1.67 m]
Weight: 115 lbs [53 kg]
Likes: Strawberries
Dislikes: Celery
Favorite place: Red room
Favorite brands: Number Nine, Under Cover, Lad Musician, Justin Davis
Favorite artists: Britney Spears, Shibasaki Kou, Earth
One word:.... [big smile]

Ayabie Yumehito

Name: Yumehito [夢人]
Blood Type: AB
Birthday: September 22, 1985 [24 years]
Constellation: Virgo
Height: 170cm
Weight: 50Kg
Favorite Thing: Curry, pizza, ramen
Hates: Fish
Favorite brands: toyota, Jusco, vivian, Royal flash
Music:j-pop
Favourite Place: Aoi's Room
One word: Nice to meet you


Ayabie Kenzo

Name:Kenzo [ケンゾ]
Position : Drummer
Blood type : A
Birthday : December 9 1982 [27 years]
Constellation : Sagittarius
Height : 1.72m
Weight : 62 kg
Favorite thing : Sunt glasses, movies, cream soda, Lucky strike
Hates : Insects, ghosts, instruction
Favorite place : Bed
Favorite brands : Roen, D&G
Music : KISS, Dreamtheater, Linkin Park, Halloween, NIN, Ill nino, etc ...
Star chart : Mona Lisa
One word : No fate


Ayabie Intetsu

Name:Intetsu [インテツ]
Position : Bassist
Blood type : B
Birthday : 1 Februarie 1983 [26 years]
Constellation : Aquarius
Height : 177 cm
Weight : 49 kg
Favorite thing : Food, pasta, almond pudding, cocoa, milk tea (always warm)
Hates : Almost cannot stand scary things
Favorite place : The bath
Favorite brands : Tiffany, BPN
Music : Slayer, Cannibal corpse, Mayhem
One word : Maron is fine
Pet : Maron(a bunny xD)


Ayabie Takehito

Name:Takehito [タケヒト]
Position : Guitarist
Blood type : A
Birthday : August 24 1982 [27 years]
Constellation : Virgo
Height : 172 cm
Weight : 59 kg
Favorite thing : Marumen (cigarette brand)
Hates : Carrots
Favorite place : The car
Favorite brands : Gibson
Music : -
One word : Beer is the best!


________________________
Parere:
Aoiiii ^^ my dear most important onii-sama *hugs Aoi ^^*
Imi place foarte mult aceasta formatie in mod special pentru felul lor unic de a fi [uitati-va si voi putin ce stil special au si ce kawaii se comporta in live-uri ^^]. Imi plac mult melodiile lor si pentru PV uri au niste ideei grozave. Nu mai este o formatie in tot acest stil de muzica care sa fie la fel ca Ayabie [daca nu credeti puteti cauta asta ^^].
Pai Aoi desigur adica pur si simplu sunt obsedata de omul asta...nu stiu ce face dar in fiecare poza ara foarte kawaii ^^ deci este prea kawaii ^^ oriunde arata bine si oricum ar fi. Imi place ca este chiar funny uneori.Are un blog foarte kawaii ^^ si imi plac mult hainele lui pentru ca sunt adorablile si are un catel foarte dragut si alb care arata foarte....umh....pufos sa zic asa ^.^.
Apoi imi mai place si de Yume care a inceput sa fie foarte adorabil fara make-up ^^ adica are o fata asa kawaii si incepe sa imi placa si de el...eu una pana acum cateva zile nici nu l-am suportat ^^.
Melodia care imi place cel mai mult este TheMe pentru ca are un stil foarte original si poate putin diferita de ce au facut ei inainte ^^ oricum este o melodie geniala ^^. Apoi mai imi place si "Ai no Uta" in care Aoi [in live ma refer] este foarte kawaii ^^ si mai apoi Melting Cinnamon, LapisLazuli, Daikei, Aikagi, Hentai Saijuu Peiji [mai ales in live e asa kawaii ^^ adica ador melodia, si Aoi e foarte kawaii cand plange TT^TT], Kimi no koe to yakushoku, Yubisaki, Romancer etc.
Pv-ul preferat cu siguranta este cel de la "TheMe" pai e pur si simplu genial si imi place mult cum a iesit Aoi pe acolo dar si ceilalti sunt kawaii ^^
Back to top Go down
http://yune-divinne.blogspot.com
Chou

Chou


Numarul mesajelor : 1926
Data de inscriere : 2009-01-01

Ayabie Empty
PostSubject: Re: Ayabie   Ayabie Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 8:03 pm

parerea mea despre formatie....imi plac toate melodiile lor si credca imi plac mai mult decat the gazette happy em inn fine membrii arata super mai ales Takehito..lol! I luv this guy arata asa kawaii si chiar fiecare are un rol in trupa care face sa imi placa si mai mult si mai am o gramada de motive ca sa-mi placa Ayabie si mai nou a inceput sa-mi placa si de Kenzo(imi place freza)happy em) si Aoi ^^ melodii preferate am multe dar acum cel mai mult imi place Kiss me snow....sunt o formatie super tare
Back to top Go down
https://anime-sensation.forumgratuit.ro
 
Ayabie
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Japonia :: J-music-
Jump to: