Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 The day the Earth stood still

Go down 
AuthorMessage
Serenity
~ Moon Whisper ~
Serenity


Numarul mesajelor : 249
Varsta : 31
Data de inscriere : 2009-04-13

The day the Earth stood still Empty
PostSubject: The day the Earth stood still   The day the Earth stood still Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 8:06 pm

About:
Pana in momentul de fata rasa umana nu a avut nici un contact cu o lume extraterestra. Asta pana cand are loc prima intalnire de gradul 3 cu Klaatu, un extraterestru cu infatisare umana, care a venit pe planeta noastra sa aduca un mesaj urgent. Nedumeriti, inspaimantati si nesiguri pe ei, guvernul american impreuna cu oamenii de stiinta cauta raspunsuri pentru motivul acestei "vizite" de dincolo de stele. Mesajul lui Klaatu este este pasnic si foarte simplu: Omenirea trebuie sa opreasca orice act de violenta, toate razboaiele trebuie sa inceteze si fiecare forta armata sa capituleze. Nerespectarea acestui mesaj va duce la distrugerea Pamantului de catre un sistem de forta de ordine interstelara. Pentru a dovedi ca nu glumeste, Klaatu a sosit pe planeta noastra impreuna cu un robot pe nume Gort, capabil de mari distrugeri in masa. Ignorand acest mesaj, autoritatile il provoaca pe Klaatu care pierde situatia de sub control. In incercarea de a gasi o solutie pentru aceasta criza, o femeie si tanarul ei fiu vitreg care s-au imprietenit cu Klaatu vor ajunge sa inteleaga cu adevarat cat de pasnice mai sunt intentile acestui "prieten al Terrei", dupa ce rugamintile sale sunt ignorate, iar pedeapsa trebuie aplicata.

Trailer:


My opinion:
Am vazut filmul acesta impreuna cu prietenul meu, de fapt el l-a luat...la inceput nu am prea vrut sa ma uit, am crezut ca nu-mi va placea.Dar m-am inselat. Filmul e super!Povestea este chiar cool si originala, efectele sunt reusite si tot filmul e foarte reusit.Nu sunt buna la dat cu parerea, dar daca inca nu ati vazut filmul merita sa-l vedeti! Wink
Back to top Go down
http://fantasy-anime.forumer.ro
 
The day the Earth stood still
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Games and off topic :: Filme-
Jump to: