Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Despre anime

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Chou

Chou


Numarul mesajelor : 1926
Data de inscriere : 2009-01-01

Despre anime Empty
PostSubject: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 5:49 pm

Subiectul
Light Yagami este un tânăr inteligent care este nemulţumit de crimele şi corupţia din lume. Viaţa lui se schimbă drastic când descoperă un carnet misterios, cunoscut ca "Death Note". Instrucţiunile din acesta spun că numele omului scris în carnet va muri. Light este la început şceptic de autenticitatea acestuia, dar după o vreme, realizează că Death Note este real. După ce se întâlneşte cu vechiul proprietar al caietului, un shinigami numit Ryuk, Light încearcă să devină "Dumnezeu noii lumi" omorându-i pe toţi cei care îi credea răi şi pe toţi cei care îi stăteau în cale.

După scurtă vreme, numărul mare de morţi inexplicabile ale criminalilor atrage atenţia Interpol-ului şi a unui detectiv misterios cunoscut ca "L", care află repede că criminalul în serie poreclit de public ,,Kira" (derivat din pronunţia cuvîntului killer - criminal) este localizat în Japonia, concluzionînd de asemenea că poate ucide fără a fi în vecinătatea victimelor sale. Light realizează că L îi va fi cel mai mare obstacol şi astfel începe un "joc de-a şoarecele şi pisica" între cei doi
Back to top Go down
https://anime-sensation.forumgratuit.ro
Kimi-chan
..::Ben10AlienForceAddicted::..
Kimi-chan


Numarul mesajelor : 333
Data de inscriere : 2009-01-22

Despre anime Empty
PostSubject: Re: Despre anime   Despre anime Icon_minitimeSun Feb 15, 2009 2:07 am

subiectul e unul foarte interesant ... hmmm este un anime foarte iubit mai de toti e bun ... sincer e foarte bun.... dar nu prea imi place are o poveste faina dar nu e un anime pe placul meu ....
Back to top Go down
http://naruto-kun.time2forum.com
 
Despre anime
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Anime/Manga :: Anime :: Death note-
Jump to: